Moj dozivljaj teatra

Kao vlasnik Broncane kartice Narodnog pozorista, Srednja masinska tehnicka skola je u novembru 2017. godine od ove ustanove dobila poziv da ucestvuje u projektu pod nazivom “Moj dozviljaj teatra”. Za predstavljanje skole bile su zaduzene 2 ekipe. Prvu ekipu je vodila prof. Amela Jalmanovic, a cinili su je ucenici II1 razreda: Vedad Drkic, Jahja Dukmenic, Faris Hajrovic, Ramiz Ibrak i Ramiz Salic, dok je drugu ekipu vodila prof. Aida Imamovic – Terzic, a predstavnice su bile ucenice III razreda Almina Pervan, Selma Spago i Jasmina Olovcic – Grabovica.

Vedad Drkic je zajedno s prof. Jalmanovic prisustvovao generalnoj probi baletne predstave “Krcko Orascic”, te napravio izvrsne fotografije i plakat za ovu predstavu, napisao literarni sastav na temu Moj dozivljaj teatra i snimao i montirao intervju sa epizodisticom baleta Jovanom Milosavljevic, koju je intervjuisao Jahja Dukmenic. Ramiz Ibrak je kreirao plakat za najavu baleta, a Faris Hajrovic je bio zaduzen za likovna ostvarenja. Druga grupa je izradjivala rekvizite za scenu.

U projektu je ucestvovalo vise srednjih skola iz KS.

Ucenici su s profesoricama ucestvovali i na press-konferenciji za medije, gdje je i prof. Jalmanovic predstavila skolu.

Dana 13.12.2017. godine otvorena je svecana izlozba radova sarajevskih srednjoskolaca.