Manifestacija „MLADI LJILJANI“ Obilježavanje 1. marta Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

27 Februara, 2023 0 comments SMTS Categories Uncategorized

Dana 27.2.2023. godine u 12:00 sati u Bošnjačkom institutu upriličena je manifestacija „MLADI LJILJANI“ povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u organizaciji JU Muzej „Alija Izetbegović“.
Manifestaciju je otvorila direktorica JU Muzej „Alija Izetbegović“ Berberović-Dizdarević Nađa, a prisutnima se obratio i ministar kulture i sporta u Vladi Kantona Sarajevo Avdić Samir.
Ovu svečanost uljepšali su i učenici Srednje mašinske tehničke škole u pratnji profesorice Jalmanović-Muhić Amele.
Na manifestaciji su bili predstavljeni likovni radovi naših učenika, koji su u maju 2022. godine pohađali školu slikanja „Moj bijeg u slobodu“, pod vodstvom eminentnog slikara Nikočević Dževdeta. Učenicima: Kajanija Emeli, Kućanović Amili, Salihspahić Vildani, Smajić Emi, Kalača Edinu i Kaliman Amaru uručene su Zahvalnice i prigodne nagrade.
Posebne Zahvalnice i prigodne poklone dobili su i direktor Srednje mašinske tehničke škole Čupović Faruk i profesorica Jalmanović-Muhić Amela.

Sve pohvale i čestitke našim vrijednim učenicima!!

SRETAN DAN NEZAVISNOSTI BOSNE i HERCEGOVINE!