MJESEC BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

23 Februara, 2023 0 comments SMTS Categories Uncategorized

Tokom mjeseca februara, u našoj školi su realizovane mnogobrojne aktivnosti na temu borbe protiv svih vrsta nasilja nad i među djecom.
Vijeće učenika je tim povodom 17.02., 20.02. i 22.02.2023. održalo prezentacije u odjeljenjima prvog, trećeg i četvrtog razreda, a učenici II razreda su dana 16.02. 2023. godine slušali edukativno predavanje na temu sigurnosti učenika u digitalnom okrženju, obilježja cyber nasilja -mjere i procedure zaštite i prijavljivanja , koje su u našoj školi realizovali predstavnici Federalne uprave policije.
Saradnice stručne službe su u saradnji s razrednicima tokom mjeseca februara, održale radionice i predavanja na temu vršnjačkog nasilja.
Dana 22.2.2023. godine, povodom obilježavanja „Dana ružičastih majica“ u školi su realizovane različite radionice u vidu sportskih aktivnosti i predavanja, u kojima su naši učenici zajedno sa profesorima i stručnom službom, oblačenjem u ružičasto i na simboličan način podržali ideju borbe protiv vršnjačkog nasilja.