Održan OKRUGLI STO na temu „Prevencija učešća djece i mladih u igrama na sreću“

5 Juna, 2024 0 comments SMTS Categories Uncategorized

U organizaciji Udruženja za prevenciju ovisnosti NARKO –NE , dana 29.05.2024. godine sa početkom u 18h, za roditelje naše škole održan je okrugli sto na temu „Prevencija učešća djece i mladih u igrama na sreću“, koji je podržan od Instituta za razvoj mladih-KULT.
Program prevencije kockanja mladih , pod nazivom „Ko zapravo pobjeđuje?“ je podržan od strane Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo te je od ove školske godine kao prvi licencirani program uvršten u Katalog registriranih vannastavnih i posebnih programa Kantona Sarajevo.
Cilj ove aktivnosti je bio ukazati na veliki društveni problem, nedostatak razvijne svijesti o pojavi kockanja, klađenja i igranja igara na sreću, te rizicima i posljedicama za mlade osobe i njihove porodice.
Pored stručne saradnice i direktora Udruženja, u panel diskusiji izlagač je bila i psihologinja „Zavoda za bolesti ovisnosti KS“ .