Popularizacija STEAM obrazovanja kod mladih

15 Decembra, 2023 0 comments SMTS Categories Uncategorized

U organizaciji Centra za razvoj i promociju inovatorstva, tehnike i informacionih tehnologija-CRIPT Sarajevo, 7.12.2023. godine u školskoj čitaonici je organizovana radionice/predavanja za učenike pod temom Popularizacija STEAM obrazovanja kod mladih. Predavanje je otvorio direktor škole Čupović Faruk i Salko Križevac, obraćajući se učenicima. Na radionici/predavanju veoma interesantan dio je vodio Dado Durić pričajući o svom individualnom uspijehu poslije završetka Mašinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Prezentaciju o mogućnostima i prednostima STEAM obrazovanja održali su prof.dr. Adis Muminović i doc.dr. Adi Pandžić sa Mašinskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Učenici su bili veoma zainteresovani i otvoreni za razgovor. Realizatori ove radionice pozvali su učenike i nastavnike naše škole na sljedeću radionicu iz ovog ciklusa na Mašinskom fakultetu Sarajevo pod nazivom: „Dan privrede i otvorenih vrata“ Mašinski fakultet Sarajevo.
Na Mašinskom fakultetu Sarajevo, 14.12.2023. godine, petnaest učenika naše škole, je učestvovalo u okviru projekta „Popularizacija STEAM obrazovanja kod mladih“ konferenciji „Dan privrede i otvorenih vrata“. Događaj se sastojao iz tri dijela. Prvi panel je bio na temu Značaj STEAM obrazovanja za mlade- Mogućnost i potencijal. Drugi dio su bile radionice/prezentacije na temu Naše uspiješne priče poduzetništva. Te treći događaj posjeta i obilazak labaratorija Mašinskog fakulteta. Učenici su bili veoma zadovoljni ovom konferencijom, te su se upoznali sa raznim aspektima STEAM obrazovanja.