Upis u Srednju mašinsku tehničku skolu

11 Juna, 2021 0 comments SMTS Categories Uncategorized

Dragi učenici i cijenjeni roditelji,

Prva prijava učenika na online sistem za upis u srednje škole na području Kantona Sarajevo počinje danas, 11.6.2021. godine, od 9:00 sati putem web stranice www.upis.emis.edu.ba.
Prvi konkursni rok za upis u prvi razred naše škole biće u periodu od 11.6.2021 (petak) do 18.6.2021.godine (petak).

U Srednjoj mašinskoj tehničkoj školi učenici u školskoj 2021/2022. godini mogu upisati dva vrlo atraktivna smjera :
1. mašinski tehničar konstruktor na računaru
2. mašinski tehničar za kompjutersko upravljanje mašinama (CNC tehničar)

Prilikom online upisa treba voditi računa o izboru škole i izboru zanimanja.Treba naglasiti da učenici mogu i kao prvi i kao drugi izbor izabrati Srednju mašinsku tehničku školu , pri čemu samo mijenjaju zanimanje.
Objasnicemo siguran način upisa u Srednju mašinsku tehničku školu:

o Prvo je potrebno izabrati prvi izbor škole
PRVI IZBOR ŠKOLE:SREDNJA MAŠINSKA TEHNIČKA ŠKOLA.
Nakon prvog izbora naše škole izabrati zanimanje
ZANIMANJE:MAŠINSKI TEHNIČAR KONSTRUKTOR NA RAČUNARU

o Nakon prvog izbora potrebno je izabrati drugi izbor škole
DRUGI IZBOR ŠKOLE:SREDNJA MAŠINSKA TEHNIČKA ŠKOLA.
Nakon drugog izbora naše škole izabrati zanimanje
ZANIMANJE:MAŠINSKI TEHNIČAR ZA KOMPJUTERSKO UPRAVLJANJE MAŠINAMA

Po objavljivanju rang liste primljenih kandidata prvog konkursnog roka, učenik je dužan da dostavi sljedeću potrebnu dokumentaciju za upis u prvi razred naše škole
(u prostoriji Centra za nove tehologije) i to:
1.Uvjerenje o uspjehu učenika u VI,VII i VIII razredu(original),
2.Svjedodžba o završenoj osnovnoj školi (original),
3. Izvod iz matične knjige rođenih (ovjerenu kopija)
4. Prijava za upis (prijavu za će biti moguće isprintati nakon objave konačnih rang lista)
Potrebnu dokumentaciju je potrebno dostaviti najkasnije četiri dana od dana objavljivanja rezultata online upisa u periodu od 8:00 do 14:00 sati.