Zajednički iftar Vijeća učenika SMTŠ i SŠMZ

21 Marta, 2024 0 comments SMTS Categories Uncategorized

Večeras su Vijeća učenika JU Srednja mašinska tehnička škola Sarajevo i JU Srednja škola metalskih zanimanja Sarajevo organizovali zajednički iftar za učenike postače. Na iftar su pozvali zaposlene ovih škola.
Poziv je upućen i Ministrici odgoja i obrazovanja KS, Naidi Hota-Muminović, ali se zbog obaveza nije mogla odazvati. Učenicima je uputila sljedeću poruku:
“Dragi učenici i učenice,
direktor mi je ispričao o Vašoj ideji da napravite zajednički iftar i da svako donese po neko jelo.
Učenici koji imaju takve ideje naša su nada da Bosna ima veliku blistavu budućnost. Istovremeno, to je trag vaših učitelja, nastavnika i profesora i vaših roditelja, djedova i nana.
Čuvajte osjećaje ljubavi i poštovanja koje imate. Tako ćete uvijek biti na dobitku.
Hvala Vam za poziv na vecerasnji iftar. Nisam mogla doći, jer idem na iftar kod moje profesorice od koje sam puno toga naučila u životu.
Želim vam svima dobro zdravlje, toplo srce i britak um.”